E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

“Nuk ka treg, po ua japim bagëtive”, denoncon fermeri: Ta shikojë “lugati rivdekjes” (Video)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sjellë në vëmendjen e qytetarëve dramën e vërtetë që përjetojnë fermerët shqiptarë. Në videon e dërguar nga fermeri dixhital shihen se si prodhimi që kanë nxjerrë gjatë viti e konsumojnë bagëtitë. E gjitha kjo sipas tij vjen për faktin se nuk ka treg dhe i gjithë malli u ka mbetur pa shitur.

Statusi i plotë i Berishës:

Shikoni pamje te pabesueshme!

Ja çfare u shkakton kontrabanda e narko qeveritareve fermereve shqiptare.

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e fermerit dixhital.

“Pershendetje dr,shiko se si u a japim bagetis mundin e gjith veres dhe vjeshtes,,kemi mbi 100 kv fasule dhe nuk kemi treg ku ta dergojm,,ju lutem shperndaje qe ta shikok dhe ai lugati ribdekjes,,te uroj shender dhe mos vdeksh kurr.”

Miq,kjo eshte kriminale, ndaj dhe mbare fermereve shqipare iu bej thirrje te ngrihen dhe ti shporrim shushunjat, narkoqeveritaret qe pasurohen mbi fatkeqesine e tyre. sb

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...