E premte, 10 Korrik, 2020
18 C
Tirana

“Nuk iu ke dhënë gjë?”/Drejtori i Ramës në përgjimet e “Bild”, ankohen votuesit e papaguar

Më të lexuarat

“Çdo veprim i njëanshëm do të përbënte prishje të marrëveshjes”, PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare....

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Presidenti i infektuar hoqi maskën në konferencë! Gazetarët, zero tolerancë ndaj tij

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro para disa ditësh konfirmoi se ishte infektuar me koronavirus. Rikujtojmë se herë pas here ai injoronte pandeminë duke thënë se...

Pandemia/ Italia mbyll kufijtë me 13 vende

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka publikuar listën e 13 vendeve me të cilat Italia do të mbyllë kufijtë. Në listën e publikuar nga...

Ishte shpallur i humbur, kryebashkiaku gjendet i pajetë në një mal

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon, është gjetur sot i pajetë nga policia pak orë pasi u shpall i humbur. Ishte vajza...

Meta publikon fotot me Thaçin nga Gjiri i Lalzit, ja kush tjetër ishte me ta

Presidenti Ilir Meta ka publikuar foto nga takimi në Gjirin e Lalzit me homologun e tij kosovar, Hashim Thaçi. Nga fotot e publikuara nga kreu...

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Pamje të rralla/ Ndodh 1 në 80 mijë raste, vjen në jetë fëmija me ‘këmishë’ (FOTO)

Një foshnje në maternitetin ‘Koço Gliozheni’ në kryeqytet, ka lindur i mbështjellë me qese amniotike, që në gjuhën popullore cilësohet si 'i lindur me...

“Do ta rikthejmë Milanin në një superfuqi”, zyrtari i njohur shpalos planin që ka

Për hir të së vërtetës performanca e Milanit këto kohët e fundit nuk ka qenë shumë e kënaqshme! Të shumtë janë personat që thonë se...

Djali i saj u gjet i vetëm në varkë, zhduket aktorja e njohur amerikane

Aktorja e njohur amerikane, Naya Rivera, është shpallur e humbur pasi djali i saj i vogël u gjet i vetëm në një varkë në...

Gazeta gjermane “Bild” ka publikuar përgjime të tjera nga dosja “184”.

Në përgjimin e pestë, përfshihet drejtori i Ministrisë së Brendshme, Arben Keshi me dy persona që ende nuk janë identifikuar, e ku njëri prej tyre ankohet se nuk i ka marrë paratë për votat.

Drejtori Arben Keshi telefonohet nga një person, i cili ankohet se dy votues kërkojnë para, pasi nuk janë paguar për votën e dhënë.

Ndërkohë, Keshi i kërkon që ta verifikojë emrin dhe telefonon një tjetër person duke e pyetur për ta. Personi që ka marrë detyrën e shpërndarjes, i thotë se ia ka dhënë dhe është gati për tu ballafaquar.

Përgjimi numër 5

Arben Keshi: Hë mo?

Personi tjetër: A ndenjte? Ej, për zotin s’ka lëvizur hiç.

Arben Keshi: Jo s’ka lëvizur hiç. Ato që janë janë ashtu, mos u ngatërro me Tanin dhe me ata. Se Uruçi s’ishte fare në listë.

Personi: Më mori Nexhipi mua

Arben Keshi: Nexhipi, nuk ka qenë në listë. Më jep emrin të të them unë, të pyes.

Personi tjetër: Një second.
Arben Keshi: Xhabir Elezi Sokol.

Personi: Po

Arben Keshi: Ka ndonjë gjë me këtë? Iu ke dhënë gjë s’ju ke dhënë gjë?

Personi: Po po të dyve.

Arben Keshi: Po ai ka ardhur këtu, thotë s’kam marrë gjë.

Personi: Ka ardhur Xhabiri? Merre me vete?

Arben Keshi: Ok.

Arben KeshI: E kea ty apo flet kot ai?

Personi 2: Jo, por po do ti e sjell.
Arben Keshi: Ai thotë merre me vete. Unë i thashë e kam këtu. Ai thotë merre me vete, unë ja kam dhënë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

PS do të bashkëpunojë me LSI? Majko flet për koalicionet

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, i ftuar në "Repolitix", ka shmangur pyetjen nëse  Erion Veliaj do të jetë pasardhës i Edi Ramës. Ministri zgjodhi...

“Gjenerali i ushtrisë së vdekur” dhe “Dimri i madh”, dy vepra të romancierit Ismail Kadare

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 10 Korrik 2020  “Droit et Liberté” ka botuar, me 1 prill 1979, në faqen n°23, një shkrim në lidhje me dy romanet...

“Është pa shkollë”, Kryemadhi sfidon Ministren e Arsimit

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka sfiduar haptazi Ministren e Arsimit Besa Shahini duke i kërkuar asaj të publikojë diplomën. E ftuar në emisionin...

Dalin rezultatet e tamponëve, zbulohen emrat e 3 lojtarëve të Partizanit që janë infektuar

Partizani ka marrë përgjigjet për pjesën më të madhe të lojtarëve, të cilët kanë bërë testet për COVID-19. Tre futbollistë të tjerë kanë dalë...

Detajet/ Gjendet një trup i pajetë brenda Portit në Durrës

Në orët e para të ditës është gjetur trupi i pajetë i një personi në Durrës, brenda rrethimit të Portit. Duke iu referuar të dhënave...