Politikë

Përgjimet / Kërcënon Pjerin Ndreu: Thuaji të deklarojë votën, ose tregoja se ku fluturon

               Publikuar në : 16:26 - 17/06/19 Enno

Në përgjimet e reja të publikuara nga gazeta gjermane “Bild”, është përfshirë edhe ish-deputeti socialist, Pjerin Ndreu, aktualisht kandidat për Bashkinë e Lezhës.

Ndreu në një komunikim me drejtorin e drejtorisë rajonale arsimore, Dibër, Drini Gjeci i ka kërkuar që të marrë drejtorin e shkollës së Reçit dhe të deklarojë votën, ose në të kundërt do të fluturojë nga puna.

Përgjimi nr 11

 Pjerin Ndreu: Mirëmëngjesi

Drini Gjeçi: Mirëmëngjesi

Pjerini: Pjerin Ndreu jam. Si je?

Drini: Po Pjerin, si ja kalove?

Ndreu: A je mirë, si ja çon?

Gjeçi: Mirë jam mirë

Ndreu: Bëja një telefon këtij Reshat Elezit, këtij drejtorit të Reçit. Ti thuaj shkollës të deklarojë votën hapur, se ata sms-të që i çon poshtë e përpjetë nuk janë të këndshme. Deklaro voton hapur atje, se ndryshe ditën e hënë tregoja se ku fluturon.

Gjeçi: Reshat Elezaj?

Ndreu: Po

Gjeçi: Flas unë tani me të.

Ndreu: Tregoji se ku fluturon të hënën. Ta deklarojë hapur se do votojë për PS-në, ose të gjejë një vend ku të fshihet.

Gjeçi: Rri pa merak, se e mbuloj unë këtë punë

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT