E enjte, 9 Korrik, 2020
31 C
Tirana

“Nuk do rrezikojmë gjithçka”, Rama: Nga e hëna rregulla të reja

Më të lexuarat

“Çdo veprim i njëanshëm do të përbënte prishje të marrëveshjes”, PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare....

Merret vendimi/ Ja me sa vite burg dënohet Dritan Dajti

Gjykata e Elbasanit i ka bashkuar dy dënime në një ndaj Dritan Dajtit duke e dënuar përfundimisht me 25 vite burgim. Dritan Dajtit i kanë...

Presidenti i infektuar hoqi maskën në konferencë! Gazetarët, zero tolerancë ndaj tij

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro para disa ditësh konfirmoi se ishte infektuar me koronavirus. Rikujtojmë se herë pas here ai injoronte pandeminë duke thënë se...

Aktori i serialit ‘Sulejmani i madhërishëm’ dhunon partneren e tij (FOTO)

Edhe aktorët e serialeve kanë një jetë të trazuar, me plot të papritura. Angazhimet e tyre profesionale dhe produkti i tyre, i nxjerr më...

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, i dërgon Metës emrin e ri

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, përfshi edhe ambasadoren. Një...

Pamje të rralla/ Ndodh 1 në 80 mijë raste, vjen në jetë fëmija me ‘këmishë’ (FOTO)

Një foshnje në maternitetin ‘Koço Gliozheni’ në kryeqytet, ka lindur i mbështjellë me qese amniotike, që në gjuhën popullore cilësohet si 'i lindur me...

Ekzekutimi i dy personave në Laç, Gjykata liron nga burgu Kreshnik Tushën

Kreshnik Tusha së fundmi është liruar nga burgu. 21-vjeçari, u ndalua nga policia për ngjarjen e 30 majit në Laç, ku mbetën të vrarë biznesmenët...

Lista e plotë/ Ja vendet ku shqiptarët udhëtojnë pa viza, por edhe ato ku viza duhet

Jemi në vigjilje të Krishtlindjeve dhe shumë pranë Vitit të Ri. Një pjesë e shqiptarëve duan që t’i kalojnë këto festa jashtë vendit. Por...

“Jep dorëheqjen, nuk izolohemi”, protesta në Beograd kundër shtetrrethimit (FOTO)

Pas masave të shtetrrethimit që lajmëroi presidenti Vuçiç, për shkak të përhapjes së koronavirusit, mbrëmjen e djeshme në Beograd nisën protestat. Mijëra qytetarë zbarkuan në...

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook, njofton se nga e hëna do të ketë rregulla të reja, në mënyrë që të parandalohet përhapja e koronavirusit.

Kreu i Qeverisë ka folur specifikisht për tregun në Kombinat teksa pohon se nuk do rrezikohet gjithçka është arritur deri më tani, vetëm për të.

“Nëse nga 27 njësi, në 26 prej tyre tregjet funksionojnë për bukuri, nuk ka asnjë arsye që të mos vendoset rregull edhe në tregun e kombinatit”, shkruan kryeministri.

Ky i fundit njofton rregullat e reja për tregun e Kombinatit, si: “Ushtria nuk do të lejojë më makina në treg;

– Do të ketë vetëm një hyrje, çdo hyrje tjetër mbyllet;

– Largohen të gjithë ambulatët në një hapësirë tjetër;

– Në hyrje do të krijohet një tunel higjenik për dezinfektim.

– Do vendoset sinjalistikë 2m larg njëri-tjetrit”.

Postimi i plotë i Ramës: “Kombinat, Tiranë – nuk do rrezikojmë gjithçka që kemi arritur deri tani në Tiranë vetëm për një treg!

Lexo edhe :   Melburni i Australisë rikthehet në izolim/Kryeministri: Do mbyllemi për 6 javë

🔴Nëse nga 27 njësi, në 26 prej tyre tregjet funksionojnë për bukuri, nuk ka asnjë arsye që të mos vendoset rregull edhe në tregun e Kombinatit.

🔴Nga e hëna rregulla të reja:

– Ushtria nuk do të lejojë më makina në treg;

– Do të ketë vetëm një hyrje, çdo hyrje tjetër mbyllet;

– Largohen të gjithë ambulatët në një hapësirë tjetër;

– Në hyrje do të krijohet një tunel higjenik për dezinfektim.

– Do vendoset sinjalistikë 2m larg njëri-tjetrit.

Masa drastike për të vetmin treg që na sjell probleme, por të gjitha këto nuk bëhen pa bashkëpunim!”

Lexo edhe :   Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Kujtojmë se në Shqipëri deri më tani kanë ndërruar jetë 18 persona nga koronavirusi, si dhe janë regjistruar 333 raste pozitive.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si ta përballoni më lehtë tradhtinë

Sigurisht që s’është e lehtë të shëroheni nga tradhëtia, e çfarëdollojtë qoftë ajo! Mirëpo duke ndjekur hapat e mëposhtëm, të sugjeruar nga ekspertët, shërimi mund...

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Hetimi për Bylis-Tirana, pse Halili nuk u paraqit në FSHF

Një pjesë e rëndësishme e vlerësimit të integritetit të takimit të luajtur më 2 korrik mes Bylisit e Tiranës do të bëhet pas dëshmisë...

“Fituesi i koncesionit të Milot-Fier është paracaktuar”, Tabaku tregon faktet

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, akuzon sërish qeverinë lidhur me projektin e rrugës Milot-Fier, duke e cilësuar si një aferë. Përmes një postimi në Facebook,...

Gjykata pushon çështjen për ish-ambasadoren Ardiana Hobdari

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka pushuar çështjen e vjedhjes së pasaportave në Greqi. Lidhur me këtë çështje ishte nën akuzë edhe ambasadorja shqiptare, Ardiana...