E diel, 20 Qershor, 2021
17.5 C
Tirana

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

“Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik. Ishte zgjedhja e duhur.

Pastaj, nga Arsenali më thirri një person, duke më bërë një ofertë të mirë ekonomikisht, dhe gjithashtu kishte një kërkesë nga Fergusoni për tek Manchester United-i dhe një tjetër nga Real Madridi. Shpesh këto kërkesa përkonin me sezone të këqija te Milani: ndoshta do të kishin qenë më të lehtë për t’u pranuar.

Por ne në thelbin historik morëm përgjegjësitë tona, preferova të qëndroj dhe të përballem me kritikat në fushë. Babai im ishte një legjendë e Milanit, për një djalë nuk ka asgjë më të bukur sesa të vazhdojë në hapat e historisë të shkruar nga babai i tij. Kjo është ajo që bëra unë. “

Paolo Maldini

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...