E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Një tërmet i fortë ‘shkund’ Greqinë

Mëngjesin e sotëm, Greqia është zgjuar nga një tërmet i fuqishëm. Një tërmet i shkallës rihter 6.1 ballë u regjistrua në hapsirën detare mes ishullit të Rodosit dhe Karpathos në Egjeun lindor.

Në zonë po dërgohen ekipe shpëtimi për të parë nga afër situatën, por deri më tani nuk po raportohet për dëme.

Në të njëjtën zonë gjeografike, pak ditë më parë pati lëkundje 6.3 rihter. Sizmiologët besojnë se është një tërmet pasues i tërmetit që u regjistrua në Kretë, me magnitudë 6.3.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...