E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Një hap më afër transferimit, Luis Suarez merr pasaportën italiane

Sulmuesi uruguaian, Luis Suarez, është tashmë një hap më afër transferimit në Torino në Juventus, teksa së fundmi ka marrë edhe pasaportën italiane.

Suarez kaloi provimin në Perugia, i cili ishte i nevojshëm për Juventusin për ta nënshkruar si një lojtar vendas, dhe jo një lojtar jashtë Bashkimit Evropian.

Ishte e nevojshme që uruguajani të kalonte testin B1 të gjuhës italiane, të cilën ai e bëri pa ndonjë problem pasi gruaja e tij është italiane.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Futboll/ A do të shkrihet klubi i Elbasanit nga Bashkia?

Elbasani ra sezonin që sapo u mbyll nga niveli i dytë i futbollit shqiptar në nivelin e tretë. Për rrjedhojë, Bashkia ka vendosur të gjejë një...

‘Në PD e votoi 30% e anëtarësisë’/ Nishani: Si mund t’i fitojë zgjedhjet Basha?

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani ka reaguar ashpër kryedemokratit Lulzim Basha, duke thënë se rizgjedhja e tij në krye të...

‘Sot priten 11 mijë doza të Pfizer’/ Manastirliu: Ulet fasha e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, teksa ka parë nga afër procesin e vaksinimit në ''Sheshin Skëndërbej'', deklaroi se tashmë është ulur...

Bie qeveria në Suedi/ Löfven, kryeministri i parë që rrëzohet nga parlamenti

Parlamenti i Suedisë ka mbështetur një votë mosbesimi ndaj kryeministrit të qendrës së majtë, Stefan Löfven. Ai bëhet kryeministri i parë që rrëzohet nga...

Teknologji/ Si transferohen numrat nga Android në iPhone shumë thjesht

Si transferohen numrat e regjistruar nga Androidi në iPhone duke përdorur një adresë e-maili në Google 1-Së pari sigurohu që kontaktet tuaja të jenë të...