E premte, 26 Shkurt, 2021
19 C
Tirana

Alarm fals për bombë në Shkup

Një alarm për bombë u dha mbrëmjen e sotme në rrugën “Aradhet Partizane” në Shkup.

Policia ndërpreu menjëherë qarkullimin rrugor deri te rruga “Franklin Ruzvelt”, ndërsa në zonë zbarkuan një numër i madh forcash policie.

Sipas njoftimit, bomba ishte vendosur në afërsi të Fakultetit të Arkitekturës, respektivisht në perimetrin në afërsi të furrës “Silbo” dhe bibliotekës “Vëllezërit Milladinov”, shkruan Alsat.

Por pas kontrolleve me ekspertë anti-eksploziv burime nga Ministria e Brendshme bënë të ditur se alarmi rezultoi fals.

Policia zhbllokoi trafikun drejt rrugës “Franklin Ruzvelt”, që ishte bllokuar për shkaqe sigurie.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Twitter me risi të re, disa postime do të bëhen me pagesë

Rrjeti social Twitter do të sjellë një risi. Opsioni  i ri do të futet në muajin e ardhshëm ajo do të quhet Super Followers,...

Mjeku infeksionist bën thirrjen e fortë: Vendi duhet të futet në karantinë

Mjeku infeksonist Arben Pilaca i ka bërë thirrrje Komitetit Teknik për shtrëngim të masave sa nuk është vonë. Sipas Pilacës nuk duhet humbur asnjë sekondë,...

Ka vetëm një mënyrë për të shpëtuar Ilir Metën

Ardian Dvorani është vlerësuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit si një gjyqtar i shquar në betejën kundër korrupsionit, dhe ky fakt ka gëzuar shumë...

Kryemadhi: Marrim 100 mandate, kam frikë se PS nuk do të dalë as e treta

Monika Kryemadhi mendon se opozita e bashkuar do të marrë 100 mandate në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në një intervistë për A2, Kryemadhi...

Covid-19/ Bino: Situata është shqetësuese, ja kur do të vendosen masat e reja

Shefja e Insitutit të Shëndetit Publik, Silva Bino deklaroi se situata e Covid-19 është shumë shqetësuese dhe se duhet të zbatohen më përpikmëri masat...