Kuriozitete

Një çadër me GPS, së shpejti në treg


               Publikuar në : 13:31 - 17/11/19 M S

Një kompani britanike ka krijuar një çadër që përmban edhe një lokalizues “GPS” të integruar në dorezë, bateria e të cilit mund të mbajë deri në 3 vite.

“Baobab Brolly” monitoron pozicionin e sendit më të harruar nga të gjithë.

E veç lokalizuesit, doreza përmban edhe një buton, i cili mundëson ndryshimin e modelit dhe ngjyrës së çadrës.

E projektuar në Londër dhe e prodhuar në Korenë e Jugut, çadra ka një çmim filestar 100 sterlina ose rreth 112 euro, dhe në dhjetor pritet të futet në treg. /SCAN

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT