E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Ngjarjet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Njihuni me zhvillimet kryesore

1- Avokati: S’ka prova, Kadri Veseli të kthehet menjëherë në shtëpi

2- Avokati i Thaçit habitet me Prokurorinë: Kërkonin që gjykimi të niste këtë muaj, por s’janë përgatitur vetë

3- Serwer: Washingtoni t’i dërgojë sinjale të qarta Serbisë, se NATO do t’i mbrojë fqinjët nga Beogradi

4- Kurti: Nuk e diskutoj statusin e Kosovës, pres njohjen nga Greqia

5- Zaev: Qeveria hungareze ka ndihmuar Gruevskin të arratiset nga Maqedonia e Veriut

6- Greqi/ Vrau të dashurën gjatë pushimeve, 30-vjeçari tenton të vetëvritet

7- Spitali në Kosovë mbushet me pacientë, mjekja: Njerëzit kanë ngrënë shumë bakllava për Bajram

8- U arrestua me dy armë në Morinë, merret vendimi për Fjolla Morinën

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë e bën ndryshe lidershipin e mandatit të tretë të PS

Nga Alfred Peza Edi Rama kishte premtuar që në fushatën elektorale të zgjedhjeve të 23 Qershorit 2013, që e riktheu PS në pushtet, se nuk...

Me drogë në makinë, shoqërohet në polici djali i Azem Hajdarit

Azem Hajdari, djali i vogël i deputetit të ndjerë me të njëjtin emër, është shoqëruar në komisariatin e Policisë së Elbasanit mbrëmjen e sotme. Sipas...

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel pa pension, VKM nuk përcakton profesionet

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel ankohen në Fiks Fare se nuk po mundet të zgjidhin problemin që kanë hasur me pensionin. Duke u cilësuar si...

Zyrtare/ Barcelona dhe Juventus përballen më 8 gusht në ”Camp Nou”

Barcelona dhe Juventusi do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në datën 8 gusht. Lajmi është konfirmuar nga klubi italian, përmes një njoftimi në rrjetet...

Shtatorja e Sali Butkës/ Hajdari: Vështirësi në finalizimin e projektit

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari teksa ka folur për përurimin e shtatores së patriotit të madh shqiptar, Sali Butka, është shprehur se finalizimi i...