E premte, 23 Korrik, 2021
28.5 C
Tirana

Hodhi të dashurën në greminë, 30-vjeçari tenton të vetë*ritet

30-vjeçari Dimitris Vergos, i cili vrau të dashurën duke e hedhur nga shkëmbi, një javë para se të nisej për pushime me 26-vjeçaren Garyfallia kishte vizituar një psikiatër. Mediat greke kanë zbuluar se vrasësi merrte ilaçe kundër skizofrenisë.

Gjendja e tij shëndetësore është rënduar edhe më shumë, kur ai ka qëndruar në burg. Vrasësi i 26-vjeçares Garyfallia, dyshohet se ka tentuar të bëjë vetëvrasje. 30-vjeçari këtë të enjte nuk do të paraqitet para grupit gjykues, pasi ndodhet në spital që nga mesnata e së mërkurës.

Sipas raportit të MEGA, vrasësi i rrëfyer u transportua në Qendrën Shëndetësore Naxos, pasi ka dy dyshime kryesore, ai mund të ketë tentuar që të bëjë vetëvrasje ose për shkak të ndonjë konfiskimi epileptik. 30-vjeçari është përpjekur të vetëvaret, duke përdorur një çarçaf pasditen e djeshme rreth orës 18:00.

Ndërkohë lajmi është konfirmuar edhe nga avokatët e 30-vjeçarit, të cilët ndodhen në spital për të mësuar dhe për tu informuar nga afër me gjendjen shëndetësore të tij. 30-vjeçari duhej të paraqitej para hetuesve këtë mëngjes, megjithatë, sipas zhvillimeve të fundit, kjo duket të jetë e pamundur për momentin.

Dimitris Vergos dje pasdite thuhet se ka tentuar vetëvrasjen, dhe kjo është arsyeja pse ai u transferua në Qendrën Shëndetësore Naxos, për të përcaktuar gjendjen e tij shëndetësore. Ai duket se është përpjekur ti japë fund jetës, duke përdorur një çarçaf. Në të njëjtën kohë, burimet e ELAS nuk e konfirmojnë skenarin e përpjekjes për vetëvrasje, dhe vërejnë se rreth orës 20:00 të së mërkurës në mbrëmje, 30-vjeçari nuk ndihej mirë, kështu që u dërgua në spital.

Edhe avokatët mbrojtës të 30-vjeçarit mbërritën herët në mëngjes në qendrën shëndetësore Naxos, në mënyrë që të informoheshin për situatën. 30-vjeçari ishte ende në spital, dhe ishte mbajtur nën kujdesin e rojeve deri në mëngjesin e sotëm.

Lexo edhe :   Kisha ortodokse greke bën thirrje tek besimtarët për vaksinim

Avokatët e tij do të kërkojnë ta vizitojë dhe një psikiatër. Vihet re se avokatët e 30-vjeçarit kishin kërkuar që klienti i tyre të transferohej në një klinikë psikiatrike për vëzhgim para incidentit, sipas informacionit të një përpjekje për vetëvrasje.

Në të njëjtën kohë, avokati i familjes së Garyfallia, Alexis Kougias, me një deklaratë personale i bën thirrje autorit të veprës dhe avokatit të tij që “të jenë shumë të kujdesshëm” sepse, siç thotë ai, “të njëjtat pretendime komike për sëmundjen mendore ishin bërë nga autori grek i vrasjes së rëndë ndaj të ndjerës Eleni Topaloudi”.

Lexo edhe :   Vr*u të dashurën gjatë pushimeve, ngjarja merr një tjetër rrjedhë

30-vjeçari tha se e vrau partneren e tij për shkak se ngatërruan rrugën për në destinacionin ku ishin nisur.

Sipas mediave greke, çifti kishte marrë rrugën për në një vend tjetër në ishullin Folegandros, por u ngatërrua. Kjo ishte arsyeja pse ai nisi sherrin me të dashurën e tij, duke e bërë atë fajtore për këtë gjë. Sherri mori përmasa tragjike, pasi 26-vjeçarja u shty nga i dashuri vrasës në një greminë dhe përfundoi në det duke ndërruar jetë.

Burimi i lajmit: Protothema. Përshtati: Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro nuk ndal rënien, në treg ka shumë valutë nga turistët dhe hyrjet informale

Monedha e përbashkët ka shënuar rënie të vazhdueshme në tregun e brendshëm gjatë ditëve të fundit. Të premten, një euro u këmbye me 122.19...

BE-ja përsërit thirrjen kundër mohimit të gjenocidit në Srebrenicë

Duke reaguar ndaj vendimit të përfaqësuesit të lartë në Bosnje e Hercegovinë, që mohimi i gjenocidit të jetë vepër e dënueshme, Bashkimi Evropian ka...

NASA realizon misionin, zbulohet struktura e brendshme e Planetit Mars

Duke përdorur informacionin e marrë nga disa tërmete të zbuluar në Mars nga sizmometri Band SEIS, i zhvilluar në Francë, ekipi ndërkombëtar i misionit...

Kali që na grabit kalorësin

Nga Artan Fuga Cfarë shenje do të më jepte të kuptoja që ne jemi bërë qenie të ndërgjegjshme për fatet tona kombëtare? Një që e kam...

Ndryshimet klimatike u përshkruan në 1865, pse nuk u dëgjuan shkencëtarët?

Nga Sylvia G. Dee, PhysOrg Shumë kohë përpara ndarjes aktuale politike mbi ndryshimet klimatike, madje edhe para Luftës Civile të SHBA (1861-1865), shkencëtarja amerikane Eunice...