E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

Ngjarje tragjike në Prishtinë/Efektivi ndërmerr aktin e rëndë

Një pjesëtar i Forcave të Sigurisë së Kosovës i ka dhënë fund jetës në lagjen “Arbëria” në Prishtinë. Policia e Kosovës ka njoftuar se ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 16:00, ndërsa ka humbur jetën 47-vjeçari Gyner Murati. Lidhur me këtë ngjarje të rëndë, kanë nisur hetimet.

“Ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e personit mashkull 47 vjeç. Njësitë e nevojshme policore janë në vendngjarje dhe kanë nisur një hetim për rrethanat qe karakterizojnë ngjarjen”, thuhet në njoftimin e policisë.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i FSK-së, Ibrahim Shala, i cili thotë se personi që i ka dhënë fund jetës është oficeri i FSK-së, kolonel Gyner Murati.

“Rasti tragjik ka ndodhur ku oficeri i FSK-së kolonel Gyner Murati ka bërë vetëvrasje. Policia e Kosovës dhe e FSK-së është janë duke u marrë me rastin”, ka thënë Shala.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi euforike: LSI e vetmja parti në rritje

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka rrëfyer për rrugëtimin e partisë së saj dhe ku ndryshon ajo këto zgjedhje nga zgjedhjet e tjera. Kryemadhi konstaton...

“Shko te nëna jote”/ Lukaku tërbohet nga provokimet e Ibrahimoviç (Video)

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit të Interit, Romelu...

Grabitje me armë në Tiranë, farmacisë i merret e gjithë xhiroja ditore

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një farmaci në Tiranë, pas shkollës 'Sami Frashëri'. Hajduti i armatosur dhe me maskë,...

Kryemadhi: Varfëria ka arritur kulmin. Me këtë ritëm, njerëzit do vjedhin

Ditëne  djeshme, Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, prezantoi programin elektoral me të cilin do kërkojë votat e shqiptarëve më 25 prill. E...

Pse nuk po vijnë vaksinat e Pfizer? Përgjigjet zv.ministrja Rakacolli

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka shpjeguar se përse nuk kanë ardhur dozat e premtuara nga kryeministrit Edi Rama. Disa javë më parë, me mbërritjen...