E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

“Nëse ka diçka që duhet t’ju trembi…”, Evi Kokalari jep mesazhin e radhës

Aktivistja Evi Kokalari ka reaguar pas sulmeve që janë bërë në drejtim të saj ditët e fundit, pasi ajo iu bashkua “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha.

Shqiptaro-amerikanja e njohur në mjediset republikane në Nju Jork, ka krijuar shumë zhurmë, pasi është shfaqur në “Foltoren” e doktorit. Ajo paralajmëron kritikët se diçka që duhet ti tremb është karakteri i saj, parimet, kurajo dhe lidhjet me të djathtën amerikane.

Kokalari është shfaqur në “Foltoren” ish-liderit të PD-së Sali Berisha, duke shprehur mbështetjen e thellë për të. Ajo ka thënë më herët se kryedemokratit Lulzim Basha nuk i ka mbetur më asgjë veç vulës, pasi baza e partisë është me Berishën.

Statusi

Këta mjatistët dhe Bashaistët që i trëmben mbiemri im, nuk kuptojnë që mbiemri Kokalari nuk më ka hapur asnjë derë në Amerikë.

Nëse ka diçka qe duhet t’ju trëmbi, duhet të jetë karakteri im, parimet e mia, kurajo që kam dhe lidhjet e mia me të djathtën amerikane, të cilën do e shfrytezoj në maksimum që të ndihmoj opozitën e vërtet në Shqipëri.  Me pak fjalë dua të them se të njëjtën punë do të kisha bërë, çfarë do që të ishte mbiemri im.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...