E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Në makinë me gruan dhe 2 fëmijët, shqiptari e mbush…

Plot 8 kg lëndë narkotike të llojit marijuanë, ka zbuluar policia në bagazhin e makinës së një shqiptari, i cili udhëtonte bashkë me gruan dhe fëmijët e mitur.

Sipas mediave fqinje, ai është një 40-vjeçar me iniciale R.B., i cili jetonte në Roseto degli Abruzzi, Teramo. Droga u zbulua nga një postbllok policie në autostradë, në Pescara. Shqiptari ishte në makinë bashkë me gruan dhe 2 fëmijët të moshës 7 dhe 11 vjeç.

Gjatë kontrollit, ai nuk shfaqi asnjë lloj nervozizmi, por kur karabinierët vendosën që të bëni një kontroll më të imtësishëm, ai mësohet se nisi t’u thoshte se ishte me nxitim.

Autoritetet italiane zbuluan në brendësi të bagazhit të makinës një çantë, brenda së cilës 40-vjeçari kishte futur 8 kilogramët e drogës të ndara në 4 pako. Shqiptari përfundoi në pranga, ndërsa policia i sekuestroi ndër të tjera edhe telefonin celular.

Sipas mediave italiane, nëse kjo sasi droge do të ishte hedhur në treg do të ishte pasur një vlerë prej 100 mijë eurosh.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...