E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Në listë është edhe Shqipëria, Ronaldo me Mesin në një ekip për ”vaksinat”

Shumë shtete janë duke u përballur me infektimin në masë me koronavirus. Dhe gjithashtu shumë shtete janë duke marrë sasi të mëdha të dozave të vaksinës anti-COVID.

Shumë persona në mbarë botën kanë teori konspiracioni për vaksinën dhe për t’ia ndryshuar mendjen ka menduar, Presidentja e Bashkimit Europian Ursula Von Der Lajen për të përdorur imazhin e dy “alienëve” të futbollit, Kristiano Ronaldo dhe Leo Mesin, për të deklaruar mesazhe ndërgjegjësimi për popullatën e mbarë globit.

Gjithashtu edhe në mediat e ndryshme europiane thuhet se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të sigurojnë vaksinat anti-COVID.

Thuhet se rreth 700-750 milionë njerëz në mbarë botën do të vaksinohen.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...