E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Ndeshja me Tiranën, trajneri i Kastriotit: Refik Halili bëri ‘autogol’

Më të lexuarat

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

Abuzim me tendera, SPAK arreston ish-drejtorin e Prokurimeve të OSHEE

Policia e Tiranës ka kryer ekzekutimin e urdhërarresteve për disa zyrtarë të OSHEE-së, me urdhër të SPAK-ut. Në pranga ka rënë, ish-Drejtori i Prokurorimeve të...

Rekord i ri të infektuarish, konfirmohen 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Ende nuk ka asnjë shenjë përmirësimi nga situata me pandeminë në vend. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 4 persona. Burime zyrtare nga...

Kina, 3 Hëna artificiale në orbitë për të kursyer energjinë elektrike

Ambicia e hapur e Kinës për të qenë superfuqia kryesore e botës, po shtrihet edhe në dominimin e hapësirës, ku rivalja kryesore është sërish...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Ambasada del me njoftimin e rëndësishëm

Gjatë ditëve të fundit, Ambasada Amerikane në Tiranë ka këshilluar qytetarët shqiptarë mbi mënyrën e aplikimit për Lotarinë Amerikane. Të gjithë ata persona të cilët...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Sherr me Luanën gjatë emisionit? Zbulohet e vërteta e largimit të Veleshnjës

Pak ditë më parë u aludua se aktori i humorit Rezart Veleshnja, kishte pasur një zënkë me moderatoren Luana Vjollca, dhe për këtë arsye...

Rekord infektimesh në Itali/ Rajonet fillojnë të mbyllen nga kjo fundjavë

Sikundër u njoftua më herët, Italia do të nis me masat e reja kufizuese, në tentativë për të ulur numrin e të infektuarve. Vala...

“Kam kaluar koronavirusin”, Alketa Vejsiu rrëfen përjetimet

Moderatorja Alketa Vejsiu ka zbuluar se e ka kaluar koronavirusin. Edhe ajo nuk i ka shpëtuar infektimit me COVID-19, por fatmirësisht simptomat duket se...

Bledar Devolli, trajner i skuadrës së Kastriotit bën të ditur se ishin pikërisht deklaratat e presidentit Halili arsyeja e motivimit të skuadrës së tij.

Refik Halili i është drejtuar skuadrës së Kastriotit si një skuadër ‘koti’ dhe ky sipas Devollit ishte një motiv mëse i mjaftueshëm për ta mobilizuar ekipin e tij.

Kujtojmë se ndeshja Tirana – Kastrioti që u zhvillua më datë 18 Maj, në kuadër të Superligës, përfundoi në rezultatin barazim 0-0.

Deklarata e plotë e Bledar Devolli:

“Deklaratat e Halilit qenë një autogol që ka bërë presidenti i Tiranës. Ndoshta ishte pas derbit, ashtu siç kam bërë unë një apo dy herë. Kemi shumë presion, por deklarata ishte 50 për qind e motivimit. Të dielën më shumë u kënaqëm, pasi luajtëm ndaj një ekipi të madh siç është Tirana, paçka pozicionit që ka. E kemi edhe rival direkt dhe donim që t’ua tregonim të gjithëve: Ja ku na ka. Nuk donim ta humbitnim ndeshjen direkte me çdo lloj çmimi. E kishim përgatitur takimin mirë gjatë javës dhe ashtu na doli. E presuam lart dhe rastet që pati Ngoja ishin gabimet tona. Na shpëtoi Zoti. Ne rastet i bëmë me aksione të rrjedhshme, ndërsa ata dy herë rrezikuan me kundërsulmin. Djemtë ishin të kënaqur në fund të takimit. Laçi nuk luan për Kastriotin, por për veten e tij. Shpresoj edhe një dorë nga Zoti. Na solli deri këtu e le të na çojë deri në fund”, mbylli Devolli për “RTSH Sport”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...