Foto Galeri

Ndërron jetë aktori i “Friends”


               Publikuar në : 15:10 - 07/12/19 M S

Aktori veteran, Ron Leibman, ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare pas disa ndërlikimeve shëndetësore nga pneumonia.

Në serialin e famshëm “Friends”, ai njihej si babai i pasur dhe nevrik i Rachel, rol i cili luhej nga aktorja Jennifer Aniston.

Në karrierën e tij ai ka fituar “Best Actor Tony Award” në vitin 1993, për performancën si Roy Cohn në “Angels in America”.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT