E mërkurë, 27 Janar, 2021
8 C
Tirana

Ndërroi jetë 5 ditë pas martese, ja çfarë zbuloi autopsia për 19-vjeçaren

Del përgjigjja e autopsisë për Rezarta Hajdarin që ndërroi jetë 5 ditë pasi ishte martuar me bashkëshortin e saj, Olsi Hajdarin.

19-vjeçarja ndërroi jetë ne muajin dhjetor 2019 në fshatin Xhyrë të të Librazhdit. Sipas raportit të autopsisë, rezulton që Rezarta të jetë helmuar nga monoksidi i karbonit, përhapur nga mangalli me prush që përdorte për ngrohje.

Edhe bashkëshorti i saj u helmua duke shkuar në gjendje të rëndë në spital, por fatmirësisht arriti të shpëtojë.

Përgjigjja e autopsisë së Rezarta Hajdarit ka dalë të premten dhe do dërgohet nëpërmjet postës pranë prokurorisë së Elbasanit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Britani: Shtyhen masat anti-covid edhe për 3 javë, shkollat mbeten të mbyllura

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson deklaroi se nuk ka shpresë për ndonjë lehtësim të bllokimit për tre javë të tjera, duke përjashtuar...

Nuk justifikon 8 mln lekë, skeda e pasurisë së ministrit Pandeli Majko

Pandeli Majko ka një karrierë të gjatë politike në Shqipëri, i zgjedhur dy herë si kryeministër dhe për 6 legjislatura si deputet i Partisë...

Drejtoresha e ISHP-së sqaron infektimin e mjekut Pipero pas vaksinimit

Dy javë pasi mori dozën e parë të vaksinës anti-covid të prodhuar nga kompania Pfizer, mjeku i njohur infeksionist, Pëllumb Pipero rezultoi pozitiv ditën...

“Fitojmë mbi 74 mandate”/ Balla: Nuk kemi konkurentë më 25 prill

Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla duket i bindur për fitorën e mandatit të tretë qeverisës në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ai beson...

Rakip Suli padit në SPAK ish-kryebashkiakun e Kamzës, Xhelal Mziu (Akuza)

Kreu i Bashkisë së Kamzës, Rakip Suli ka kallëzuar në Strukturën e Posaçme Anti Korrupsion (SPAK) paraardhësin e tij Xhelal Mziu, nën akuzën e...