E enjte, 3 Dhjetor, 2020
12 C
Tirana

“Nderi i qarkut Dibër për Haxhi Lleshin”, reagon ashpër Berisha: Agjent i UDB-së

Më të lexuarat

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

UEFA përzgjedh stadiumin ”Air Albania” për finalen e madhe europiane

Për herë të parë në histori Tirana dhe Shqipëria futet në hartën e zhvillimit të aktiviteteve më të mëdha europiane të futbollit. Edicioni i parë...

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën...

27 vite nga vrasja e Pablo Eskobar, trafikanti nr. 1 i të gjitha kohërave

Karrierën kriminale e nisi në rrugët e qytetit të tij Medelin, kur ishte adoleshent. Vidhte makina, gurrë varresh, cigare, apo rrëmbente njerëz në këmbim...

Kurohej në Turqi prej COVID-19, ja çfarë po ndodh me trajnerin Gega

Trajneri i Kukësit Skënder Gega, ia ka dalë të mposhtë koronavirusin dhe sot pritet të kthehet në Shqipëri. Tekniku i nënkampionëve të vendit, ka...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

Në Shqipëri do të nisin arrestimet “VIP”, ja mesazhi i fortë që erdhi nga BE

Nga: Spartak Ngjela E shihni se çfarë dëmi historik po i sjell Shqipërisë vonesa për eliminimin e korrupsionit të lartë shtetëror dhe ngritjen e një...

Pas lajmit se Bashkia e Dibrës ka nderuar Haxhi Lleshin me titullin “Nderi i qarkut të Dibrës”, ka ardhur edhe reagimi i ish-kryeministrit Sali Berisha. Teksa ka postuar në “Facebook”-un e tij mesazhin e një qytetari, i cili shprehet se Haxhi Lleshi është nderuar sot në Dibër.

Sipas Berishës, Lleshi është “njëri nga xhelatët më të urryer të regjimit të Enver Hoxhës”, ndërsa shton se ka ekzekutuar pa gjyq dhjetëra të pafajshëm.

Postimi i Sali Berishës

Xhelati i diktatures hoxhiste dhe agjenti i UDB se Titos shpallet qytetar nderi ne Qarkun e Dibres!

Te dashur miq, sot keshilli monist i Qarkut te Dibres me urdher te Edvin Kristaq Xhelatit shpalli qytetar nderi te Qarkut te Dibres njerin nga xhelatet me te urryer te rregjimit te Enver Hoxhes, kryekriminelin qe ka ekzekutuar pa gjyq me dhjetra njerez te pafajshem dhe qe per tre dekada me radhe ne krye te presidiumit famzi te kuvendit popullor ka firmosur si xhelat i vertetet ekzekutimin, me pushkatim ose varje ne litar, te mijra shqiptareve si kundershtar te regjimit te Enver Hoxhes, Hitlerit shqiptar te Pasluftes se Dyte Boterore.

Denoj me ashpersine me me madhe kete vendin te marre me porosi direkte te Edvin Kristaq Xhelatit si nje perpjekje makabre per te rehabilituar krimet dhe kriminelet e diktatures barbare te eterve mizor te Edvin Kristaq Xhelatit, si nje vrasje per se dyti te mijra e mijra qendrestareve martire te diktatures komuniste.

Edhe njehere ju bej thirrje shqiptareve te ngrihemi dhe te permbysim Edvin Kristaq Xhelatin dhe kliken e urryer te tij! sb

Pershendetje Doktor ! Sot, per turpin e Zotit, Keshilli i Qarkut Diber, ne mbledhjen e rradhes, ka dekoru me titull nderi Haxhi Lleshin?…., nder te tjera vegla qorre e enver hoxhes per nxitjen e vellavrasjes apo zhvillimin de fakto te luftes civile ne Diber pas v.1944…Sa turp , ku po shkojme ???

Per dijeni:

Kryetare e K. Qarkut Diber eshte Valentina Haliti, qe is njekohesisht eshte edhe Kryetare e Deges PS Diber. Sekretar i K. Qarkut Sadik Damzi, enverist…( ky turp eshte bere me urdher te vet Edi Rame dhe me propozim te veteraneve nostalgjik e rrangalle ketu ne dibren e nenshtruar tashme…krimit, injorances dhe dhunes se rilindjes…, por qe mbeshteten nga Edi Rama fhe qeveria fhe Partia Socialiste…).

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

“S’kishim lekë për operacionin e mamit”, këngëtarja prek me historinë familjare

Këngëtarja Anxhela Peristeri ka ndarë me publikun disa çaste mjaft të vështira që ka kaluar në jetën e saj. Pavarësisht buzëqeshjes rrezëllitëse që na...

Komisioni i Venecias “fshin” mungesën e konsensusit opozitar për Kodin Zgjedhor

Nga: Mero Baze Komisioni i Venecias u ka rekomanduar partive politike në Shqipëri, të bashkëpunojnë për zbatimin e Kodit Zgjedhor, të miratuar së fundmi në...

Toka nuk gjen qetësi/Një tjetër tërmet i fortë godet Turqinë

Turqia shtrihet në një zonë me aktivitet të lartë sizmik. Mëngjesin e sotëm, Turqia është goditur nga një tërmet i fortë. Lëkundjet me magnitudë...

Bomba me telekomandë drejt Malit të Zi, kapen dy të rrezikshmit (VIDEO)

Në sajë të operacionit të koduar “Distanca”, janë vënë në pranga dy shtetas që tentuan të trafikonin drejt Malit e Zi dy bomba me...

Rudinës i ndodh e papritura, të ftuarit nuk paraqiten në momentin e fundit

Mihrije Braha dhe Naim Abazi ishin të ftuar në emisionin e Rudina Magjistarit, por për shkak të disa simptomave të Covid që Naimi ka...