E premte, 22 Janar, 2021
9 C
Tirana

Ndërhynë për të ndaluar sherrin, sulmohet makina e “Shqiponjave”

Mbrëmjen e sotme në Elbasan, është sulmuar nga një grup qytetarësh një ekip i forcave Shqiponja. Burimet bëjnë me dije se policia ka shkuar për të shuar një konflikt mes disa personave, por kanë rënë pre e një sulmi të paprecedentë.

Qytetarët që ishin përfshirë në konflikt, kanë sulmuar policinë duke u thyer xhamat e makinës efektivëve të njësisë “Shqiponja”. Po kështu u kanë shkaktuar lëndime të lehta edhe punonjësve që ishin brenda në mjet.

Efektivët që kanë rënë pre e sulmit, kanë kërkuar përforcime. Pas njoftimit, në vendin e ngjarjes kanë mbërritur dhe patrulla të tjera dhe kanë bërë ë mundur arrestimin e agresorëve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Tensionohet situata/ Përplasen tifozeritë e Partizanit dhe Tiranës (Video)

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...