E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Ndahet nga jeta kreu i grupit ‘të zjarrit’ që sulmoi Forcat Speciale në Lazarat

Është ndarë nga jeta për shkak të një sëmundje të rëndë Razip Mahmutaj, i njohur ndryshe edhe si Gatja i Lazaratit. I ndjeri ishte dënuar me 12 vite burg, si pjesë e dosjes “Lazarati”.

Gate Mahmutaj u arrestua në qershor të 2014, së bashku me djalin e tij Vandam Mahmutaj dhe në atë kohë ai u konsiderua si kreu i grupit që kundërshtoi me armë operacionin e policisë, për asgjesimin e kanabisit pas dy dekadave në fshatin rebel të trafikantëve.

Mahmutaj u dënua në janar të 2016 me 18 vjet burg, por për shkak të gjykimit të shkurtuar ai do të kryente vetëm 12 vite heqje lirie.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...