E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

NBA/ Ja tabela e play-off-it në basketbollin amerikan, Miluoki 2-0 ndaj Majemit

NBA po luan fazën play-off. Miluoki Baks duket se ka vitin e hakmarrjes ndaj Majemit (kryeson serinë 2-0) që sezonin e kaluar e largoi nga play-off-i për të arritur më pas deri në finale ku humbi ndaj Lejkërsave.

Nga ana tjetër, kryesojnë seritë e tyre respektive me rezultat 2-0 edhe Klipersat e Los Anxhelosit si dhe Bruklini përballë Bostonit.

Tabela:

Perëndimi

Jutah 0-1 Memfis

Klipers 0-2 Dallas

Denver 1-1 Portland

Finiks 1-1 Lejkërs

Lindja

Filadelfia 1-0 Uashington

Niks 0-1 Atlanta

Miluoki 2-0 Majemi

Bruklin 2-0 Boston

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...