E premte, 6 Gusht, 2021
25.5 C
Tirana

“Na vret Zoti të ankohemi, ti të jesh mirë, pa…”, qytetari irriton Ramën

Kryeministri Edi Rama që sigurisht është dhe shumë aktiv në rrjetet sociale postoi një video ku tregonte se si i gjeti punë një lushnjari brenda 24 orësh, kjo ka sjellë shumë reagime nga qytetarët.

Qytetarët e kanë quajtur teatër, shoë e propagande. Ata i kanë kërkuar Ramës që të jetë I vërtetë dhe kur është jashtë kamerave. Një tjetër nuk e ka kursyer ironinë, teksa i shkruan që “Na vret zoti të ankohemi, kush nuk sheh që ka punë, i zënë sytë”. Ja si i përgjigjet Rama.

 Qytetari: Kush ankohet se s`ka pune,i zëntë sytë . Fshatari është i vetëpunësuar sepse ka toke ,por nuk e shfrytëzon. E ka pak me mesele këtë token ne fakt,sepse e ka te shpërndarë një në veri një në jug por s`ka gjë. Mbështetjen shtetërore e ka të shumëllojshme duke përfshirë subvencione,ndihmesa për prodhim me kosto te ulet etj. Dhe tregu eshte i siguruar ne saje te politikave qe jeni duke ndjekur . Na vret zoti te ankohemi….ti te jesh mire se ne me mire do bëhemi.

 Rama: Shaqo, Shqipëria është e mbushur me shembuj punësh te mëdha e arritjesh përmes punës ne fshat, fale te cilave rriten ç`do vit edhe eksportet! Llafe e ironia mund te bëjmë sa te duam, po puna fatmirësisht flet vete dhe sa për mbështetjen shtetërore, kurrë nuk ka qene me e madhe se sot paçka se duhet me shume akoma, sigurisht.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zyrtare/ Messi largohet përfundimisht nga Barcelona

Lionel Messi nuk do të jetë më pjesë e Barcelonës. Njoftimi ka ardhur nga klubi katalanas, ku zyrtarizoi “divorcin” me yllin argjentinas për arsye...

Kryengritja në gotë e Sali Berishës kundër SHBA

Nga: Mero Baze Sali Berisha i harxhoi gjithë fishekët kundër SHBA, në një përpjekje për t’u dëshmuar atyre se ka pas Partinë Demokratike dhe do...

Ish-shefi i Ndërlidhjes: Ju rrëfej sozinë që përdorte Enveri në Pogradec

Inxhinier Luan Pogaçi, ish-shefi i Ndërlidhjes dhe Informacionit i Drejtorisë së Dytë të Ministrisë së Brendshme, numrin e kaluar ka kujtuar bëmat e Hekuran...

Kemi kryetar, por jo lider! PD, zyrtarisht në konflikt

Nga: Fatbardh Kadilli Nuk mjafton të ulesh në karrigen e kryetarit që të kryesosh, të udheheqësh. Janë gjëra të ndryshme. Kryetar të bëjnë vendimet. Kryetar...

Asnjë humbje jete nga Cov*d-i gjatë 24 orëve të fundit, rriten infektimet

Dita-ditës po shtohen infektimet. Duket se thirrjet e Ministrisë së Shëndetësisë për të zbatuar masat anti-Covid, kanë shkuar në "vesh të shurdhër" për këtë...