E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Mutacioni i Covid-19, Britania e Madhe mbyll kufijtë

Britania e Madhe ka marrë një vendim për të mbyllur të gjitha kufijtë për 1 muaj, duke nisur nga e hëna.

Kryeiministri Boris Johnson, në një deklaratë për mediat tha se kjo është një tentativë për t’u mbrojtur nga rreziku i varianteve të reja që po shfaqen dita-ditës dhe nuk janë identifikuar ende plotësisht, shkruan The Mirror.

Kushdo që vjen në vend duhet të ketë provën e një testi negativ si dhe duhet të jenë të kujdesshëm me zbatimin e masave, ndryshe do të gjobiten.

Ata që mbërrinë në Britani, duhet të qëndrojnë 10 ditë në karantinëm dhe duhet të kryejnë një tjetër test Covidi,

Ky vendim do të zgjasë për një muaj, dhe do të rishikohet në varësi të situatës epidemiologjike të pandemisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...