E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Vllaznia me njërën dorë te titulli, Teuta zhyt Bylisin në krizë

Përfundojnë dy ndeshjet që hapën siparin e javës së 14 të Kategorisë Superiore.

Teuta mundi me rezultatin e pastër 2-0 Bylisin, dhe me këtë fitore durrsakët ngjiten në vendin e dytë me 23 pikë, ndërsa Bylis mban vendin e 8-të me 12 pikë.

Në ndeshjen tjetër, atë të “derbit të Veriut”, Kukësi është mundur minimalisht nag Vllaznia. Heroi i shkodranëve ishte Kalaja me golin e realizuar në minutën e 58.

Pas një tentative nga distanca të Markut, Tafa nuk e kontrolloi siç duhej, duke e lënë topin në zonë, aty ku ndodhej Kalaja, i cili nuk fali, duke e shtyrë topin drejt rrjetës.

Me këtë fitore, Vllaznia mban e vetme kreun e renditjes me 32 pikë, ndërsa Kukësi mban vendin e 7 me 17 pikë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...