Mjekësia alternative, recetë kundër kolesterolit dhe hipertensionit

Studimi i i disa kohëve më parë, pubikuar në revistën “Cancer Causesand Controll”,  ka konstatuar se ndër amishët amerikanë pothuajse nuk ka fare raste të kancerit dhe që ata janë njerëzit më të shëndetshëm në Amerikë.

Ata jo vetëm që ushqehen shëndetshëm dhe natyrshëm, por as nuk pinë duhan ealkool. Ata, gjithashtu, punojnë shumë fizikisht, por edhe vetë kultivojnë ushqimin e tyre, duke aplikuar metoda organike të kultivimit me çka përftojnë pemë dhe perime të shëndetshme, prodhime qumështi dhe mishi.

Revista ka publikuar recetën të cilën e përdorin amishët dhe e cila mund të shërojë sëmundje të ndryshme, por edhe forcojnë sistemin e imunitetit.

Falë kësaj recete ulet shtypja e gjakut, por edhe kolesteroli i lartë. E gjitha që duhet të bëni është të përdorni recetën që amishëve u ka dhënë rezultat.

Fatmirësisht ky ilaç është është shumë i thjeshtë dhe i lehtë për t’u punuar. Gjithashtu, edhe artikujt janë lehtësisht të gjendshëm.

Ilaçi për hipertension dhe kolesterinë të lartë:

Përbërësit:

– një copë xhenxhefil të grirë në rende,
– një thelb hudhre (i grirë në rende),
– një lugë uthull molle,
– një lugë e vogël mjaltë,
– një lugë lëng limoni

Nxirrni të gjithë përbërësit në blender dhe përzieni 30 sekonda me shpejtësinë më të madhe. Pastaj kullojeni përbërjen e lëngshme dhe freskohuni gjatë pesë ditëve.

Përdorimi

Rekomandohet konsumimi i një luge të kësaj përbërjeje para kafjalli në mëngjes dhe një lugë para mbrëmjes.

Nuk rekomandohet konsumimi më shumë se tri herë në ditë.

Pas vetëm pak ditësh do të ndjeni se shtypja e gjakut dhe kolesterina do të ulen. Nëse e arrini këtë efekt ju do të jeni të freskët dhe plot energji.

Lexo edhe :   Miti i 8 gotave ujë në ditë, ja kur uji mund të dëmtojë shëndetin tuaj