Foto Galeri

Mevlan Shanaj takohet me yllin e kinematografisë botërore: Me moshën je për të zënë hundën me dorë


               Publikuar në : 18:24 - 24/10/19 M. S

Regjisori Mevlan Shanaj, ka shprehur entuziasmin e tij pas takimit me aktorin e madh botëror, Gérard Depardieu. Me anë të një statusi në Facebook, ai ka ndarë me miqtë e tij emocionet pozitive që ka marrë nga legjenda e aktrimit. Një bisedë e shkurtër, por mjaft e ngrohtë është realizuar mes palëve në Gjirokastër.

Statusi

Sot ne Kerculle, Gjirokaster, ishte ky gjigandi boteror GERARD DEPARDIEU, nje bisede sh e shkurter e kendeshme, une sig i shpreha kenaqesi qe ndodhet ne Shqiperi, i cili me kortezi me tha: se eshte sh bukur, pasi i fola per madheshtine e tij si aktor, duke i thene se je pak me i vogel se une, kuptohet ne moshe dhe madheshtor ne art, me beri kompliment per moshen… atehere i thash , edhe ti je, siç themi ne per te zene hunden me dore…. qeshem dhe kaq. ( Kishte ardhur per xhirim filmi me Arben Kastrati nga Prishtina, ne ate kohe kur e takova ishte vetem me Shqipe Kamberi nga Prishtina)

Gerard Depardieu është një ndër personalitetet gjigante të kinematografisë botërore. Ai ka qenë për dekada një simbol i popullit francez, që para tij kishte qenë aq i mishëruar në mit vetëm falë Jean Gabin dhe Brigitte Bardot.

Gérard Depardieu është edhe ndër aktorët më të shpërblyer francezë për disa filma, i cili ishte edhe në qendër të vemendjes për disa dekada të tëra, qoftë nga publiku, qoftë nga kritika filmore. Ai i përket asaj gjenerate të aktorëve që realizuan një varg filmash të ndritur, me të cilët vendi i tij arriti famë botërore.

 


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT