E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Meta sfidon Ramën: Me dil përballë në debat ose largohu

Presidenti i Republikës, Ilir Meta tha se ka informuar gazetarin Blendi Fezviu, për të dalë në përballje me kryeministrin Edi Rama, në emisionin ‘Opinion’.

Sipas Metës, Rama mund të marrë edhe përforcime me vete.

Kreu i shtetit thotë se transperfenca është e vetmja rrugë, ndaj Rama duhet të përballet ose të largohet.

”Sapo i kam konfirmuar z.Blendi Fevziu gatishmërinë time për të dalë në “Opinion” me Kryeministrin në detyrë, i cili mund të marrë edhe përforcime me vete. Transparenca e vetmja rrugë! Dil në përballje ose largohu!’’, shkruan Meta në Facebook.

Sapo i kam konfirmuar z.Blendi Fevziu gatishmërinë time për të dalë në "Opinion" me Kryeministrin në detyrë, i cili mund…

Publiée par Ilir Meta sur Vendredi 9 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...