E diel, 16 Janar, 2022
15.5 C
Tirana

Meta paralajmëron: Për demokracinë do të derdhet gjak

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi një konferencë për shtyp ditën e sotme, ku foli edhe për incidentin midis Bashkisë Tiranë dhe përfaqësuesve të FRD-së.

Vetë Meta u përfshi në këtë ngjarje, pasi u konfliktua me punonjësit e policisë baahkiake, por u tha gazetarëve që të mos shqetësohen për tonin e tij, por për faktin se përballë është një bandë ndërkombëtare dhe lokale.

Ndër të tjera, Kreu i Shtetit paralajmëroi se për demorkacinë në vend do të derdhet gjak.

Ilir Meta: “Për tonet e presidentit mos u shqetësoni. Presidenti nuk ka dalë këtu për top model. Janë dy institucione garante.

Është Presidenti i Republikës dhe populli i Shqipërisë dhe përballë nesh është një bandë ndërkombëtare dhe një bandë lokale që ka marrë përsipër të pastrojë paratë e Ndraghetës. Sa herë ta ftoni presidentin në beteja aty do e keni.

Ilir Meta nuk po bën një betejë për veten e tij, po e bën për të gjithë. Presidenti do i dalë për zot Kushtetutës së Shqipërisë, gjakut të derdhur për demokraci, gjak i derdhur nga Hafzi Nela. Bijtë e xhelatëve që s’kanë kërkuar falje akoma, me këlyshët e Ndraghetës, me trafikantët, me horrat. Duan që të terrozizojnë popullin. Përgjigja do të jetë një popull i tërë ndaj horrave”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...