E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

“Mesazh kërcënimi”, Cako zbardh simbolet e vrasjes së Evgjeni Baxhos

Konspiracionisti Alfred Cako, ka dhënë komentin e tij lidhur me vrasjen misterioze të Evgjeni Baxhos. Simbolet që u gjetën në trupin e Evgjeni Baxhos ( të resë që u tha fillimisht se humbi jetën nga infeksioni në dhëmb), kanë marrë interpretime të ndryshme.

I ftuar në studion e “Breaking” në Top News, Alfred Cako tha se simbolet mbi trupin e viktimës, lidhen me faktin e ndonjë mesazhi të fortë që i kanë dhënë vrasësit familjarëve të saj. Po sipas tij, ky është një mesazh kërcënimi.

“Vrasja mund të lidhet dhe me faktin se ka një çështje të pa mbyllur për trashëgiminë me palën, që është lënë e hapur, duke i dhënë një mesazh kërcënimi që mos u ngatërroni, por mund të kenë probleme me shtëpinë si pronësinë”, theksoi Cako.

Cako, teksa ka analizuar figurat në trupin e së ndjerës, u shpreh se shenja e sfurkut tregon fuqinë e personit që ka kryer vrasjen, duke iu treguar atyre se është i paprekshëm.

“Sfurku tregon fuqi, shëndet, e siguri d.m.th që personi që e ka bërë këtë iu thotë se nuk kemi se çfarë të bëni se jam i fortë. Ndoshta unë jam i gabuar. Atje janë ato germa është një gërma A është poshtë një J, mund të lexohen nga e majta në të djathtë ose e kundërta. J, G, A, besoj se janë mesazhe”, tha Cako.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Foto/ Simboli i ngjashëm në trupin e Baxhos pikturohet pranë një gjimnazi

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...