Aktualitet

Merrnin deri në 7 mijë €, zbardhen përgjimet që ‘fundosën’ zyrtarët e policisë


               Publikuar në : 10:56 - 11/01/20 B H

Zbardhet dosja e Prokurorisë së Durrësit dhe SHÇBA për arrestimin e 18 zyrtarëve të policisë.

Zyrtarët të cilët akuzohen për “Shpërdorim detyre” janë zbuluar nga komisariati dixhital, i cili ka verifikuar shkeljet e tyre. Mësohet se zyrtarët iu bënin foto objekteve të ndërtuara pa leje, ndërsa më pas i tjetërsonin ose i fshinin.

Sipas dokumentit të siguruar nga ‘BalkanWeb’, zyrtarët i lejonin ndërtimet pa leje kundrejt pagesave që varionin nga 1500 deri në 7 mijë euro. Aksioni për arrestimin e 18 zyrtarëve u bë mbrëmjen e djeshme.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT
Këtë e pëlqejnë %d blogues: