Bota

Mediat serbe e përjetojnë keq shkarkimin e Bolton


               Publikuar në : 20:01 - 10/09/19 M. S

Presidenti amerikan Donald Trump shkarkoi këshilltarin e tij të tretë për siguri nacionale, John Bolton, pas shumë mospajtimeve që kishin pasur, në veçanti për shkak të politikave të jashtme karshi Iranit, Koresë së Veriut dhe Afganistanit.

Trump shkarkon Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare: Nuk isha dakord me propozimet e tij!

John Bolton, ish-ambasadori amerikan pranë Kombeve të Bashkuara, njihej për qëndrimet e tij kundër pavarësisë së Kosovës, ndaj mediat në Serbi e kanë përjetuar keq vendimin e Trump.

Gazeta serbe “Kurir”, me këtë titull ka paraqitur shkarkimin e John Bolton: “Trump e ka shkarkuar Boltonin, kundërshtarin e pavarësisë së Kosovës, por ja çfarë ishte vendimtare për këshilltarin e presidentit Trump”.

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT