E premte, 10 Prill, 2020
5 C
Tirana

Me koronavirus/ Ish-trajneri i Kombëtares së Boksit në gjendje tepër të rëndë

Koronavirusi ka tronditur sportin në Shqipëri. Ish-trajneri i Kombëtares së Boksit, Skënder Kurti, është në gjendje tepër të rëndë.

Fillimisht u raportua se Kurti ishte viktima e 5-të nga koronavirusi, ndërkohë së fundmi Ministria e Shëndetësisë raporton se ai ka pësuar vdekje klinike dhe mbahet me aparatura nga mjekët.

Përveç se një trajner tepër i përkushtuar dhe i suksesshëm, Kurti ka qenë gjithashtu edhe boksier kampion me ekipin e Tiranës, ndërkohë që mëngjesin e sotëm, gjendja e tij është rënduar tej mase dhe është në luftë me jetën.

Ministria e Shëndetësisë: “Pacienti 61-vjeçar i raportuar nga spitali infektiv ka pësuar vdekje klinike, mjekët përpjekje të jashtëzakonshme për ta kthyer në jetë! Por gjendja mbetet tepër e rëndë!” /Panorama

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Adi Krasta: Iu tregoj ditët ‘në izolim’, nga kafja e parë te ‘tërheqja në dhomën e Mbretit’

Adi Krasta flet për karantinimin si për një ‘bunker artistik’. E fillon ditën me kafenë e mëngjesit dhe CNN dhe e mbyll me telefonin...

Rama jep lajmin e mirë nga Spitali Infektiv

Kryeministri Rama ka ndarë një lajm të mirë për gjithë shqiptarët nga Spitali Infektiv, ku po luftohet me ‘armikun e padukshëm’, COVID-19. Ai ka...

Pandemia/ Shqipëria do të humbasë 1.4% të PBB në vitin 2020

Shqipëria pritet të humbasë 1.4 për qind të Prodhimit të Brendshëm Bruto, thuhet në raportin e pranverës të publikuar nga Banka Botërore në lidhje...

Një 107-vjeçare në Holandë, njeriu më i moshuar që fiton ndaj koronavirusit

Një 107-vjeçare nga Holanda është bërë personi më i vjetër që ka arritur të mposhtë koronavirusin. Cornelia Rias nga Holanda ishte konfirmuar me koronavirus më...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë, si pasojë e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT