E hënë, 6 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Marrëdhënie për një notë kaluese/Pedagogu e thotë troç: Tek ne bëhet nami

Shpesh studentët janë ankuar për pedagogët e tyre, sa ata abuzojnë me detyrën. Në rrjetet sociale kanë qarkulluar denoncime nga më të ndryshmet, ku për të marrë një notë kaluese, pedagogu e shfrytëzon këtë mundësi ndaj studenteve të tij. Por kjo tematikë e ndjeshme dhe tejet shqetësuese, jo vetëm për shoqërinë tonë, është pranuar edhe nga vetë pedagogu dhe gazetari Erion Kristo.

I ftuar në emisionin ‘Late Night Show’ në ‘RTV Ora’, ai tha se pegadogët i kërkojnë favore seksuale studenteve, në këmbim të notës 5-së.

Erion Kristo: E kam të ndaluar të ngacmoj studente. E kam si të ndaluar, sepse kam një shprehje që e them, nuk dh**s aty ku ha. Njoh pedagogë që i ndërrojnë studentet e tyre”.

Kastro Zizo: Ty të ngjan gjë e keqe kjo?

Erion Kristo: Është e keqe kur abuzon me detyrën.

Kastro Zizo: Që unë do të japë 10-të, dhe do ma lësh njëherë.

Erion Kristo: Jo 10-të, por 5.

Kastro Zizo: Imagjino ti vendosë 10-të, çfarë duhet të bëjë ajo.

Kastro Zizo: Eh…

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...