E shtunë, 21 Maj, 2022
25.5 C
Tirana

Etiketa

pedagogë

E mundi sëmundja e rëndë, ndahet nga jeta ish-deputetja e PS-së

Sëmundja e rëndë e mposhti pedagogen e njohur e njëkohësisht ish-deputeten e PS-së, Edlira Haxhiymeri. Lajmi është përcjellë nga familjarët. Haxhiymeri vuante prej 5 vitesh...

Basha me pedagogët në Korçë: Do rritet buxheti për arsimin

Kryetari i Partisë Demorkatike, Lulzim Basha ditën e sotme zhvilloi një bashkëbisedim me mësues dhe pedagogë në Mesonjtorën" e Korçës. Gjatë fjalës së tij, Basha...

Basha: Tekonologjia në universitete, e pamjaftueshme për mësim online

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar pasditen e sotme një bashkëbisedim me pedagogë të universiteteve në vend. Në këtë takim, u bisedua për...

Rektori Mynyr Koni shkarkon pedagogen Majlinda Keta, shkeljet që janë konstatuar

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni ka shkarkuar pedagogen e Fakultetit të Shkencave Sociale Majlinda Keta. Në vendim, thuhet se pedagogia ka kryer një...

Ekonomia ndërkombëtare e një shekulli dhe pandemia botërore

Dr. Teuta Nunaj Pedagoge dhe Eksperte Ekonomie Në shekullin e XX ka tre ngjarje madhore që shënuan ndryshime themelore në zhvillimin e ekonomisë ndërkombëtare dhe të...

“Jemi kërcënuar”/ Pedagogu për sherrin tek Ekonomiku: Policia s’mban përgjegjësi

Pas incidentit që ndodhi me studentët e Fakultetit të Ekonomisë, pedagogë dhe studentë janë mbledhur para fakultetit dhe kërkojnë që Policia të marrë masa...

VIDEO/ U përfol se u ndanë, Albi Nako i beson ‘postin’ e rëndësishëm Alba Hoxhës

Për një kohë të gjatë, Albi Nako dhe Alba Hoxha ishin në qendër të mediave rozë për shkak të një lidhje që u diskutua...

“Titujt akademikë larg sharlatanëve”, Muka ka një koment ndaj Ramës

Kryeministri Rama, në prezantimin e bibliotekës digjitale për Universitetin, ka shigjetuar pedagogët dhe dekanët. Ai nuk është kursyer me kritikat, por kundrejt fjalës së...

Marrëdhënie për një notë kaluese/Pedagogu e thotë troç: Tek ne bëhet nami

Shpesh studentët janë ankuar për pedagogët e tyre, sa ata abuzojnë me detyrën. Në rrjetet sociale kanë qarkulluar denoncime nga më të ndryshmet, ku...

“Kunata e ministrit fillon punë si pedagoge jashtë çdo kriteri”

Ish-kryeministri Sali Brisha ka publikuar një denoncim të një qytetari, i cili i shkruan se  kunata e Ministrit të Jashtëm është marrë në punë...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...