E premte, 24 Shtator, 2021
13.5 C
Tirana

Marotta takohet me Icardin dhe Wandan, ja kur kapiteni i bashkohet klubit

Drejtori ekzekutiv i Interit, Giuseppe Marotta, është takuar me Mauro Icardin dhe Wanda Naran. Të dyja palët kanë qenë të interesuar për të gjetur një zgjidhje të situatës aktuale dhe duket se kanë hedhur në “tavolinë” zgjidhjet e mundshme, për të arritur në një akord.

Interi me anë të një komunikate zyrtare në faqen zyrtare ka bërë të ditur se është mbajtur një takim.

“Drejtori ekzekutiv i Interit, Giuseppe Marotta u takua sot me Mauro Icardin dhe Wanda Naran. Ishte takim i përbashkët me synimin për të gjetur një zgjidhje në interes të të gjitha palëve të përfshira”, shkruan në komunikatën e Interit.

Mauro Icardi ka refuzuar së fundmi që të zbresë në fushë me skuadrën me justifikimin se është i dëmtuar në gjurin e djathtë. Megjithatë, stafi mjekësor i Interit pas testeve ka thënë se argjentinasi nuk ka lëndim dhe po i shmanget ndeshjeve me skuadrën.

Sipas mediave italiane thuhet se është arritur një akord paraprak që Icardi të jetë i grumbulluar në derbi përballë Milanit, nga ana tjetër ai ka kërkuar shiritin e kapitenit por përgjigja e Marottës ka qenë kategorikisht jo.

Mauro Icardit iu hoq shiriti i kapitenit pas një varg polemikash mes bashkëshortes dhe agjentes së tij, Wanda Naras me klubit zikaltër për renovimin e kontratës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...