E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Merret i pandehur ish-deputeti Ervin Salianji

Prokuroria e Tiranës merr të pandehur ish-deputetin e Partisë Demokratike, Ervin Salianji. Ky i fundit është thirrur të njihet me akuzën, pasi akuzohet për kallëzim të rreme për çështjen Xhafaj-Babale.

Pritet që ish-deputeti Salianji të paraqitet në Gjykatë ditën e premte më 8 mars në orën 09:00, ku Prokuroria do i komunikojë akuzën për “kallëzim të rreme”.

Veç deputetit të dorëhequr, në hetim janë dhe Albert Veliu dhe i afërmi i tij që imitoi zërin e Agron Xhafës, Fredi Alizoti dhe gazetari Jetmir Olldashi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama: S’ka më ‘e lagu nuk e lagu’ me opozitën, s’kemi kohë

Në mbledhjen e parë të qeverisë, kryeministri Rama u ndal tek opozita. Ai premtoi se gjatë 4 viteve do duhet të behen shumë gjëra,...

“Të kërkojë falje ose të largohet”, Rama paralajmëron ashpër ministrat

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mesditën e sotme kabinetin e ri qeveritar në mbledhjen e parë, ku do të miratohen disa vendime. Rama i...

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...