E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Makinës i vënë flakën në Vlorë, ja çfarë thotë policia

Rreth orës 04:00, një mjet është djegur në qytetin e Vlorës. Mjeti tip “Foristradë” në pronësi të shtetasit me inicialet R.M., është përfshirë nga flakët pranë gjykatës së Vlorës.

Sipas burimeve paraprake, ende jo zyrtare, dyshohet se makina është djegur qëllimisht. Nga ana tjetër, sipas uniformave blu citohet se ekziston edhe mundësia që zjarri të jetë shkaktuar nga një shkëndijë elektrike.

Policia ndodhet në vendngjarje, ku po heton për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Digjen gjatë natës dy makina në Selenicë të Vlorës, zbulohet pronari

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...