E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

“Taramelja” thyen rrjetin, djali i vogël bën namin në Instagram (video)

Xheison Bafti, i njohur me pseudonimin “Taramelja”, është kthyer në vogëlushin më të dashur për shqiptarët. Ai ka marrë këtë pseudonim, pasi nuk arrin të shqiptojë shkronjën ‘K’.

Ndryshe nga fëmijët e tjerë, ai ka marrë vëmendje jo vetëm në emisionin “Në kurthin e Piter Pan”, por edhe jashtë saj. Për shkak të pyetjeve  që ai bën, është kthyer në një personazh në rrjetet sociale, madje duke thyer edhe rekorde.

Është vetë moderatorja Alketa Vejsiu, e cila ka postuar një video nga puntata më e fundit e “Piter Pan” ku shfaqet Xheision, dhe në përshkrimin e videos shkruan se ai ka arritur 60 mijë ndjekës në Instagram.

“E di që keni merak ta degjoni pak @xheison.bafti_official ( vajti 60.000k). Ka vipa që kanë punuar gjithë jetën, por 60 mije zemra në 4 javë s’kanë mundur ti pushtojnë dot!”, shkruan ajo bashkëngjitur videos në fjalë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...

Dështimin e “Lëvizjes Berisha”, nuk e ndal dot as Sali Berisha

Nga: Mero Baze Lulzim Basha ka filluar të ketë fat pa bërë asgjë. Si në shumicën e karrierës së tij politike. Beteja e rrugës që...