Kryesore

“Mafia shqiptare ka shtet”, Kreshnik Spahiu del me deklaratën tronditëse


               Publikuar në : 16:18 - 13/01/20 M S

Viti 2020 për shqiptarët ka nisur me ekzekutime të tipit mafioz, krime brenda familjes e aksidente tragjike. Ky fillim viti nuk ka qenë aspak i mbarë për shqiptarët, ndërsa edhe më e vështirë duket se është për kapjen e autorëve që fshihen pas vrasjeve.

Ditët e para të vitit kanë qenë të përgjakshme me ekzekutime të shumta, të cilat kanë tronditur shoqërinë shqiptare. Bilanci tragjik përfshinte vrasje brenda familjes, larje hesapesh të vjetra, përplasje mes bandash apo dhe grabitje banesash që përfundojnë në vrasje të të zotëve të shtëpisë.

Duke marrë shkas nga kjo situatë dramatike, një reagim i shkurtër është përcjellë nga ana e Kreshnik Spahiut. Ai argumenton se fuqia e mafies shqiptare është aq e fortë sa ka shtet më vete.

Statusi

Çdo shtet ka mafie,
mafia shqiptare ka shtet.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT