E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

Lojtari më i vjetër në botë/ Japonezi rinovon kontratën në moshën 53-vjeçare

Japonezi Kazuioshi Miura, i njohur si njëri prej futbollistëve më të moshuar në botë, nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli. Klubi Jokohama konfirmoi paraditen e sotme në orën 11:11 se ka rinovuar kontratën e sulmuesit 53-vjeçar edhe për një vit.

Kjo është hera e pestë që Miura firmos kontratë 1-vjeçare me Yokohaman, fanellën e të cilës e vesh që prej vitit 2005 dhe pavarësisht moshës, po tregon se ka ende për të dhënë në fushën e lojës.

Sezonin e kaluar Kazuyoshi Miura luajti 6 ndeshje zyrtare, 4 prej të cilave në kampionat dhe dy të tjera në Kupën e Ligës, ndërsa nuk shënon gol që prej vitit 2017.

“Mbreti Kazu” luan futboll prej 35 vitesh. Ai ka luajtur në Brazil me Santosin dhe Koritiban, ndërsa në Europë është aktivizuar me Xhenoan dhe Dinamo Zagrebin. Ai konsiderohet si njëri prej futbollistëve më të famshëm japonezë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...