E diel, 17 Janar, 2021
1 C
Tirana

Lleshaj paralajmëron ndryshimin e madh (VIDEO)

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka paralajmëruar se kushdo që i është futur rrugës kriminale, do të përballet me drejtësinë. Me anë të një mesazhi të shkurtër, por të qartë, Lleshaj i mëshon fort faktit se ky biznes kriminal ka një përfundim-në duart e publikut.

Ndër të tjera Lleshaj e vë fokusin tek OJF-të e interesuara në projekte. Ato që merren me dhënien e ndihmës ndaj viktimave të krimit të organizuar e trafikimit, që mbrojnë të drejtat e familjarëve të punonjësve të policisë të rënë në detyrë, apo asistojnë në rehabilitimin e viktimave të trafikut të qenieve njerëzore.

Njoftimi

Produkti i veprimtarisë kriminale, sado të vonojë, do të përfundojë te qytetarët. Kushdo duhet të bindet, ata që i janë futur rrugës kriminale, ata që joshen drejt saj, apo të tjerë, se ky biznes kriminal ka një përfundim – në duart e publikut.

Shpallet thirrja për shprehje interesi për OJF-të e interesuara në projekte, që merren me dhënien e ndihmës ndaj viktimave të krimit të organizuar e trafikimit, që mbrojnë të drejtat e familjarëve të punonjësve të Policisë të rënë në detyrë, apo asistojnë në rehabilitimin e viktimave të trafikut të qenieve njerëzore.

Ky ambient dikur disko plot zhurmë, sot e konfiskuar dhe e shndërruar në një kafe-librari e qendër trajnuese për të rinjtë në Durrës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Horoskopi 17 janar 2021, parashikimi i yjeve për ju

Dashi Nen ndikimin e madh te Venusit ju do i jepni me shume prioritet se kurrë me pare jetës ne çift. Do ndiheni mire pranë...

Rama: 369 mjekë dhe infermierë janë vaksinuar kundër koronavirusit

Kryeministri Edi Rama, shprehet se deri më tani 369 mjekë dhe infermierë të vijës së parë të betejës me COVID19, kanë marrë dozën e...

Dy gjela nuk mund të këndojnë majë të të njëjtit pleh

Nga: Astrit Patozi SPAK-u mund të jepte një kontribut të madh për interesin publik, që mund të shërbente sadopak edhe për zgjedhjet e 25 prillit. Mjafton...

Ylli Ndroqi dhe bashkëshortja e tij infektohen me Covid-19

Presidenti i medias "Ora News", Ylli Ndroqi, dhe bashkëshortja e tij Mimoza janë infektuar nga koronavirusi. Ndroqi bën me dije se ai dhe bashkëshortja...

Rrugë që i merr lumi para se të mbarojnë

Nga: Mentor Kikia Foton e parë e kam marrë në rrjet. Autori thotë se është rruga e Arbërit, në Maqellarë të Dibrës. E ndërtuar buzë...