E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

Lleshaj: Çuçi erdhi pa dëshirën e tij/ Rama: Mos se duket sikur e morëm me zor

Ish-ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i ka dorëzuar stafetën Bledi Çuçit.

Gjatë fjalës së tij në prani të kryeministrit Edi Rama, Lleshaj tha se Çuçi po e merr detyrën pa dëshirën e tij.

Sandër Lleshaj: “Dua të falenderoj secilin prej jush, çdo punonjës të Policisë së Shtetit me të cilin jam identifikuar me përgjegjësi të plotë. Besoj se është bërë një zgjedhje e mirë me pasardhësin se është një brengë e madhe se kush e merr.

Para ca netësh më kanë pyetur se çfarë këshille do t’i jepja ministrit pasardhës. Nëse pasardhësi do të ishte një person që do të vijë në post pa dëshirën e tij, pra një person që vdes për tu bërë ministër, nëse ai person që nuk vjen me një dëshirë të madhe për të bërë ministër s’ka nevojë, Jam i informuar se nuk ka ardhur me dëshirën e tij”.

Por, menjëherë ka ndërhyrë kryeministri Rama, i cili tha se Çuçi ka ardhur pa dijeni e jo pa dëshirë.

Edi Rama: ”Ka ardhur pa dijeninë e tij, jo pa dëshirën, se duhet se ka ardhur me zor.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...