E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

“Liro zyrën ose do të nxjerrim vetë”, Basha: S’na plas fare

Komisioni i Rithemelimit të PD-së, iu drejtua sot selisë blu, duke i kërkuar Lulzim Bashës që të lirojë zyrën dhe të bëjë dorëzimet deri në datë 5 janar 2022. Në të kundërt e kërcënuan se do ta nxjerrin vetë. Letrën e lexuar nga Belind Këlliçi me rezultatet e referendumit, do i dërgohet me postë Lulzim Bashës. Grupi i Sali Berishës nuk e njeh Lulzim Bashën për kryetar të PD-së, që pas referendumit të 18 dhjetorit.

Pas ultimatumit të fundit, një reagim ka ardhur nga kryedemokrati Basha. Basha tha se PD i ka marrë vendimet e veta, duke u shprehur se “nuk na plas për ata që kanë qenë këtu vetëm për karriget”.

Sot Komisioni i Rithemelimit ka thënë që duhet të lironi karrigen e kryetarit

“Nuk e kanë mendjen shqiptarët te karriget, e kanë mendjen vetëm ata që kanë qenë në këtë betejë për karriget. Fatkeqësi e madhe dhe ndjesë shqiptarëve që filtrat tanë kanë dështuar, që mendjen e kanë te karriget. PD i ka marrë vendimet e veta, dhe do t’u qëndrojë deri në fund. Kuvendi i 18 dhjetorit është zgjedhje e të ardhmes, dhe çdo vendim do jetë në funksion të njerëzve dhe halleve të tyre. Nuk na plas për karriget e atyre që paskan qenë këtu vetëm për karriget”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...