E diel, 16 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Liga e Kombeve/ Të hënën luhet Shqipëri-Lituani, flasin Edy Reja dhe kapiteni Hysaj

Trajneri i Kombëtares, Edy Reja ka folur lidhur me 3 pikët e futura në transfertë përballë Bjellorusisë. Ato nuk do kishin të njëjtën vlerë nëse Shqipëria nuk fiton edhe të hënën në “Air Albania” kundër Lituanisë. Me atë trepikësh kuqezinjtë vendosën menjëherë kandidaturën si favoritë në Grupin C. Problemi më i madh për trajnerin Edy Reja është forma fizike e lojtarëve. Për të gjitha këto tema trajneri i Kombëtares është duke folur live në këto momente në konferencën zyrtare përpara sfidës kundër Lituanisë:

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...