E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Lamtumirë Juventus? E fundit nga Ronaldo, agjenti ka kontaktuar 3 skuadra

Burimi: Calciomercato.it

Kristiano Ronaldo tashmë ka folur me Masimiliano Alegrin, ndërsa Mendes ka kontaktuar tre klube. Më e fundit për të ardhmen e sulmuesit të Juventusit.

Siç është raportuar nga ‘ESPN’, enturazhi i Kristiano Ronaldos vazhdon të studiojë tregun në kërkim të një destinacioni të ri.

Agjenti portugez, Jorge Mendes, tashmë ka kontaktuar Paris Saint-Germain, Manchester United dhe Real Madrid për të kuptuar gjasat e një transferimi të mundshëm. Për më tepër, 36-vjeçari tashmë ka biseduar me Masimiliano Alegrin dhe vendimi përfundimtar mund të vijë fill pas Euro 2020.

Në çdo rast, Ronaldo dhe njerëzit pranë tij po punojnë për të gjetur një strehë të re./Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndryshimet klimatike, 22 gigaton akull shkrihen brenda një dite

Ndërsa ndryshimi i klimës po shkakton temperaturat e larta në të gjithë Arktikun, Groenlanda humbi një sasi të madhe akulli, shkrirja e të cilit...

Bashkia merr pronësinë e Teatrit/ Budina: Meta dhe Basha të mos heshtin

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka protestuar ndaj vendimit të qeverisë për t’i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Regjisori...

Lamtumirë doktor!

Nga Dritan Hila Ka kohë që diplomatët amerikanë kanë hequr dorashkat. Jo më larg se dje, ambasadorja e SHBA me një gjuhë cinike iu tha...

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...