E mërkurë, 16 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

E vranë pranë foshnjës e bashkëshortit, hetuesit: Vrasësi mund të jetë shqiptar

Hetuesit grekë kanë krijuar një profil të njërit prej grabitësve që vranë 20-vjeçaren në krah të foshnjes 10-muajshe. Këtu i referohen udhëheqësit të supozuar të bandës.

Ky person përshkruhet si një burrë rreth moshës 40-vjeç. Ai fliste greqisht, por është dëgjuar teksa përmendte edhe fjalë shqip. Për këtë arsye, besohet të jetë shqiptar. Është biond, me flokë të shkurtra, i ashpër dhe i gjatë rreth 1.7 metra. Sipas hetuesve, vrasësi i urren gratë, e madje i keqtrajton brutalisht. E për këtë arsye, ai nuk e ka patur aspak të vështirë që të kryejë një vrasje të tillë.

“Ai i urren gratë, i keqtrajton brutalisht dhe nuk heziton të bëjë krim”, thuhet në një raport policor që e ka siguruar televizioni “Star” në Athinë. Sipas këtyre të dhënave, duket se hetuesit grekë e kanë krijuar identitetin e shqiptarit.

Hetuesit kanë arritur në këtë përfundim, duke iu referuar dëshmive të dhëna nga burri 32-vjeçar i viktimës, i cili ishte lidhur nga grabitësit.

Përpjekjet intensive dhe të pandalshme të autoriteteve greke dhe bashkëshortit të Carolines, Charalambos, zbuluan se gjuha në të cilën flisnin vrasësit brutal të 20-vjeçares Caroline ishte shqipja.

Charalambos me herët, në një dëshmi që ka dhënë në polici, ka theksuar se 3 kriminelët përveçse komunikonin në gjuhën greke, mes tyre flisnin edhe një gjuhë të huaj, që pas përpjekjeve për ta zbuluar rezultoi se ishte shqipja. Në dhomën në të cilët ndodhi ngjarja horror, janë gjetur gjurmë këpucësh që tashmë po ekzaminohen në laboratorët kriminalistikë të policisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...

Arma më e fuqishme e Opozitës

Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Dekriminalizimit funksionon si sahat! Një tjetër kryebashkiak i dënuar me burgim u zbulua falë tij, duhet të largohet nga funksioni...

Hodhi çantën nga dritarja e lokalit sapo pa RENEA-n, pranga 27-vjeçarit

Kontrollet e befasishme të RENEA-s në Fier për kapjen e personave në kërkim, janë finalizuar me arrestimin e një të riu. Në pranga është...