E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

La spektaklin pas sherrit me Robert Aliajn/Fiori Dardha: Askush s’do shkel mbi dinjitetin tim

Muaj më parë, Fiori Dardha dhe Robert Aliaj u kthyen në kryefjalë të mediave rozë, pasi debati i tyre gjatë spektaklit “Dance With me” degjeneroi në ofendime. Kjo bëri që Fiori të largohej nga spektakli gjatë transmetimit live. Por mbrëmjen e djeshme, në emisionin e Alketa Vejsiut, moderatorja tregoi se atë sherr e ka lënë pas në të kaluarën, dhe nuk i mban më inat Robertit.

Po kështu, ajo nënvizoi faktin se ka disa gjëra më të shtrenjta se ekrani, dhe këto janë parimet tona. Ikja nga emisioni ishte për shkelje parimesh, dhe se për asnjë arsye, ajo nuk do të bënte kompromis.

“Ka kaluar shumë kohë nga ai debat, dhe në televizion diçka e vogël të ndodhë bëhet shumë e madhe. E kemi harruar atë episod, sepse njerëzit nuk mund të jetojnë me inate.

Ka disa gjëra që janë më të shtrenjta se ekrani, dhe ato janë parimet tona. Parimet nuk duhen shkelur për asgjë, mbi dinjitetin tënd nuk duhet të shkel askush”, u shpreh Fiori.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...