E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Kushti që i ka vendosur i ati, nuk e lejon yllin e Tottenham që të martohet

Futbollisti i Totenhemit Son Heung-Min, i ka surprizuar të gjithë me përgjigjen e tij, në një intervistë të dhënë për prestigjiozen britanike “The Guardian”.  Koreani 26-vjeçar ka zbuluar kushtin e çuditshëm të vendosur nga babai, për sa i përket martesës.

“Babai më ka thënë se nuk do të martohem deri sa të tërhiqem nga futbolli dhe kam rënë dakord. Kur martohesh, e para duhet të jetë familja, bashkëshortja me fëmijët dhe pastaj futbolli. Dua të sigurohet që ndërsa luaj në nivele të larta, futbolli të jetë primar.

Ky sport, për mua aktualisht është primar. Ju nuk e dini sa kohë mund të luani në nivele të larta. Kur tërhiqesh nga futbolli, ose kur je 33-34 vjeç, ende ke kohë për të krijuar familjen tënde”, u shpreh Son.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...