E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

“Nuk mund ta kafshosh një dorë që të ndihmon”, Durmishaj flet si grek

Pas një kalvari të gjatë, Fiorin Durmishaj ka vendosur të flasë për sa i përket çështjes së zgjedhjes së kombëtares greke. Futbollisti nuk kishte bërë asnjë deklaratë, por për mediat greke ai ka dhënë versionin e tij për këtë situatë, duke shuar të gjitha mundësitë për një zgjedhje të Shqipërisë.

“Nuk mund të bëj asgjë tjetër veçse të dashuroj këtë vend. Miqtë e mi janë grekë, ata më kanë ndihmuar shumë dhe nuk më shohin si të huaj, siç ndodhte më parë. Nuk mund ta kafshosh një dorë që të ndihmon. E respektoj këtë.

Erdha në Greqi me familjen time në një situatë të vështirë dhe na ndihmuan. Kjo është arsyeja pse unë e dua të nderoj këtë vend. Janë nder i madh komentet e bëra nga Angelos Anastasiadis për mua. Do të tregoj më të mirën time dhe të justifikoj atë që kanë thënë për mua”, u shpreh Durmishaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...